OBECNÍ NOVINY SNESOU VŠE

Měsíčník Mikroregionu Frýdlatsko-Beskydy v červnovém vydání na stránce obce Ostravice uveřejnil článek „Projekt rekonstrukce areálu TJ Sokol skončil na mrtvém bodě“ (článek ZDE). Uvedeným článkem jsme jako členové TJ Sokol Ostravice a současně i zastupitelé obce nepravdivě nařčeni, že jsme zmařili investici, která měla zvelebit zázemí fotbalového hřiště. Informace uvedené ve zmíněném článku se nezakládají na pravdě, kvůli čemuž se cítíme tímto článkem veřejně poškozeni na své cti. Podle informací pracovníků Úřadu regionální rady již dnes víme, že vedení obce Ostravice a vedení tělovýchovné jednoty TJ Sokol Ostravice bylo prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj včas upozorněno na skutečnost, že projektu zřejmě bude snížena částka přislíbené dotace. Vedení obce ani vedeni TJ Sokol Ostravice i přesto, že tuto informaci mělo již od prosince 2012, nic nekonalo, a zastupitelstvu obce Ostravice k projednání tuto informaci nepředložilo.

Starosta obce tuto věc zastupitelstvu předložil až v dubnu 2013, tedy v době, kdy rozhodnutí Úřadu Regionální Rady o snížení částky dotace již bylo nevratné a čas na změny v koncepci projektu nebyl žádný.

Věříme, že pokud bychom jako členové TJ Sokol a zastupitelé obce dostali od starosty obce nebo předsedy TJ Sokol informace včas, věděli bychom o problému s dostatečným předstihem a snad nejenom my, ale i ostatní zastupitelé, bychom udělali cokoliv možného, co by tento projekt, do kterého obec Ostravice k dnešnímu dni investovala 400.000,-Kč, pomohlo realizovat.

Jiří Stonavský, Miroslava Školová, Tomáš Kokeš, Jakub Žejdlík, Viktor Fiala, Jaroslav Nevlud, Vladislav Zápalka.

Z důvodu, že výše uvedeným článkem, který vyšel v Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy (ZDE) byla veřejnost nepravdivě informována, jsme požádali vydavatele Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy na základě tiskového zákona o otištění odpověďi. Vydavatel naši odpověď neotiskl a tak zatím i nadále platí, že obecní tisk vydávaný z našich společných peněz je účelově užíván tak, aby sloužil k morálnímu a politickému prospěchu skupiny „vyvolených“.